7 reaktioner på ”Efter mycket dividerande bestämde man sig ändå för multiplikation

  1. asdfghjkl skriver:

    Jag är nog bara väldigt dryg, men kan någon förklara? Jag fattar inte.

  2. Oppah skriver:

    Jag fattar det i alla fall som Ris; 35,95 kr STYCK, det vill säga att det blir väldigt dyrt om man vill ha en hel påse :)

  3. Katarina skriver:

    Kolla all info på prislappen. Tog mig en stund men sen tänkte jag att påsarna var för stora för att innehålla ett halvkilo ris.

  4. Katarina skriver:

    Klockren rubrik för övrigt! Skrattade gott åt den när jag väl såg felet i bildenm

  5. asdfghjkl skriver:

    Det tog åtta timmar, men äntligen fattar jag :-)

  6. Maria skriver:

    Kilopriset stämmer inte :)

  7. Robin skriver:

    Hehe, äntligen så fick man lite praktisk användning utav alla matte som man lärt sig xD

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>